192.168.l.l tp link giriş zyxel login şifre değiştirme

192.168.l.l Modem Giriş Şifre Değiştirme

192.168.l.l tp link modem giriş login nasıl yapılır. 192.168.l.l kullanıcı adı şifre nedir. 192.168.l.l zyxel şifre değiştirme Huawei modem nasıl kurulur. Cep telefonu ile 192.168.1.1 adresine nasıl giriş yapabilirim. 192.168.1.1 kullanıcı adı ve şifre nedir. 192.168.l.l reset atma işlemi nasıl yapılır.

Kullandığınız modemin ara yüzüne bağlanabilmek için modemin arayüz ip adresini bilmeniz gerekmektedir. Genelde bu adres 192.168.1.1 veya 192.168.2.1 olabilir. Modeminizin arayüz ip adresini öğrenmek için Buradaki yazımızı okuyabilirsiniz.

Modem arayüzüne giriş yaptığınızda sizden kullanıcı adı ve şifre isteyecektir. Kullanıcı adı ve şifrenizi hatırlamıyorsanız modeminizi resetlemeniz gerekmektedir. Resetleme işlemi modemdeki tüm bilgileri sileceği için servis sağlayıcınızdan internet kullanıcı adı ve şifrenizi almayı unutmayınız. Modemi resetlemek için modem arkasında bulunan reset tuşuna 10 sn kadar basılı tutmanız gerekmektedir. Modem resetleme işlemi sonrasında kullanıcı adı şifrenize Buradaki yazımızdan ulaşabilirsiniz.

192.168.l.l Modem Kurulumu

Modeminizin arayüzüne kullanıcı adı şifreniz ile doğru bir şekilde giriş yaptığınızda otomatik kurulum ekranı açılacaktır. Adımları izleyerek modeminizin kurulumunu yapabilirsiniz. Modem kurulumları marka modele göre değişiklik gösterebilir. Örnek olarak Tp link modem kurulumu aşağıdaki gibidir. Diğer marka modemlerin kurulum adımları sitemizde mevcuttur.

Ana sayfada sol kısımda bulunan HIZLI KURULUM kısmına tıklayınız.

Kaşınıza Hızlı Kurulum Sihirbazı ekranı açılacaktır. İleri butonuna tıklayınız.

Bulunduğunuz bölge ve Saat dilimini seçerek İleri butonuna tıklayınız.

Bağlantı tipini otomatik algıla ekranı açılacaktır. Evet seçeneği işaretliyken İleri butonuna tıklayınız.

Servis sağlayıcınız tarafından (turktelekom, superonline, vodafone vb.) size verilmiş olan ADSL kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi kutucuklara doğru bir biçimde size verildiği gibi giriniz(Kullanıcı adı ve şifrenizi doğru bir şekilde girmezseniz internet bağlantınız açılmaz) İleri butonuna tıklayınız. Eğer bu bilgileri hatırlamıyorsanız servis sağlayıcınızı arayarak bu bilgileri alabilirsiniz.

Açılan ekranda değişiklik yapmadan İleri butonuna tıklayınız.

  • Kablosuz Ağ Adı: Kablosuz ağınızın ağ adını buraya yazın. (Kablosuz ismi olarak görünecek ad budur.)
  • Kanal :  Otomatik olarak seçin.
  • Mod: Değişiklik yapmayın 11bgn karışık olarak bırakınız.
  • Güvenlik :  Şifreleme türünü WPA-PSK/WPA2-PSK olarak seçin. Şifre (password) kutusuna en az 8  haneli Türkçe karakter içermeyen rakamlar ve harflerden oluşan bir şifre oluşturun. İleri Butonuna tıklayınız.

Yaptığınız tüm değişiklikler bu ekranda görünecektir. Kaydet butonuna tıklayınız. Son butonu çıkana kadar ekranda bekleyiniz ve cihazı kapatıp açmayınız. Yaptığınız ayarları modem kaydedecektir. Kaydetme işlemi tamamlandığında ekran değişecektir.

Modem kurulumu sonrası internet Hız testi yaparak hızınızı ölçebilirsiniz. Hız Testi için Buraya tıklayabilirsiniz.

www.google.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir