Dark RangeMAX WRT303 Kurulumu

Dark RangeMAX WiFi Router WRT303 Kurulumu

Dark RangeMAX WiFi Router WRT303  Kurulumu nasıl yapılır ! Dark WRT303 access point şifre değiştirme ! Dark WRT303 Kurulumu wifi adını değiştirme ! Dark RangeMAX WRT303 tek tuşla kurulum ! Dark RangeMAX WRT303 ip adresi ! Dark RangeMAX WRT303 arayüze nasıl ulaşılır tarzındaki tüm bilgiler bu yazımızda.

Son günlerin en popüler access pointi olan Dark WRT303 kurulumunu bu yazımızda sizlerle paylaşmak istiyoruz. Cihazın oldukça kullanışlı bir arayüzü bulunmaktadır. En temel bilgisayar kullanımına sahip tüm kullanıcılar tarafından Dark WRT303 çok kolay bir şekilde kurulabilmektedir.

Makalemizde access point olarak kurulumu gösterilmiştir. Modem / Router kurulumunu yakında paylaşacağız.

Dark RangeMAX WRT303 Access Point Kurulumu Nasıl Yapılır

Cihaz kurulumu için ilk olarak ‘Dark WRT303′ ile bilgisayarınız arasında kablolu bağlantı oluşturmanız en doğrusu olacaktır.

Ethernet kablosu genelde cihaz kutusu içerisinden çıkmaktadır. Eğer kutu içerisinde bulunmuyorsa herhangi bir ethernet kablosu kullanabilirsiniz.

Kablolu bağlantı yapma imkanınız yoksa ‘Wireless’ bağlantı üzerinden de kurulum yapabilirsiniz. Bunun için kablosuz ağlarda ‘WRT303′ ağına bağlanmanız gerekmektedir. Varsayılan kablosuz ağ parolası, cihaz üzerinde belirtilmiştir. (Genelde 12345678 olarak verilmektedir)

Bilgisayar ile cihaz arasındaki kablolu (veya kablosuz) bağlantıyı yaptıktan sonra aşağıdaki işlemleri yapabiliriz:

Bir web tarayıcı (Mozilla Firefox, İnternet Explorer, Chrome) açalım ve adres satırına 192.168.10.1 yazdıktan sonra Enter tuşuna basalım.
‘Kullanıcı adı’ ve ‘Parola’ isteyen bir pencere karşımıza çıkacaktır
Bu pencerede ‘Kullanıcı adı’ bölümüne ‘admin’, ‘Parola’ bölümüne ‘admin’ yazdıktan sonra ‘Tamam’ butonuna tıklayalım.

Cihazın arayüz paneli açılacaktır; ‘Erişim Noktası (AP)’ olan kısmı işaretleyelim. (Cihazı access point olarak kurduğumuzu varsayıyoruz. Eğer Yönlendirici, tekrarlayıcı veya istemci olarak kullanmak isterseniz bu kısımdan seçim yapabilirsiniz)

Alt kısımdaki ekranda ‘Ağ ismi (SSID)’ bölümünde kablosuz ağ adını ve ‘Şifre’ bölümünde kullanacağımız ağ şifresini belirledikten sonra ‘Kaydet/Uygula’ butonuna basınız.

Bu işlemlerden sonra cihaz yeniden başlayacaktır. Bu işlem yaklaşık 1dk sürmektedir.

Son olarak Dark RangeMAX WRT303 access pointini modeminize kablo ile bağlayınız.

Tebrikler. Kurulum bu kadardır. Artık mobil veya masaüstü cihazınızda access pointe sorunsuz bir şekilde bağlabilirsiniz.

Dark RangeMAX WRT303 cihazını farklı bir modda kullanmak isterseniz yukarıda yazılı olan IP adresinden tekrar bağlandıktan sonra ayarları yapabilirsiniz

Sorun olması durumunda yorumlar kısmından bize ulaşabilirsiniz.

wwww.yenidenkurulum.com

www.google.com

3 thoughts on “Dark RangeMAX WRT303 Kurulumu

 • Aralık 8, 2020 tarihinde, saat 12:47 am
  Permalink

  Wrt 303 sinyal güçlendiricim var modemi görüyor ama telefon ve bilgisayara kurulum yapılmıyor tanımlanmayan internet diyo çok mağdurum yardımcı olurmusunuz rica ediyorum nedeni ne olabilir

  Yanıtla
  • Aralık 8, 2020 tarihinde, saat 3:49 pm
   Permalink

   Merhaba cihazın arayüzüne bağlanabildiniz mi cihazı resetleyerek tekrar kurmayı dener misiniz.

   Yanıtla
   • Nisan 8, 2022 tarihinde, saat 10:42 am
    Permalink

    Görüntü var ama kayıt yapmıyorgaliba eski kayıtlara ulaşamıyorum yardım ederseniz sevinirim

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir