Dark RangeMAX WRT305 Access Point Kurulumu

Dark RangeMAX WRT305 Access Point Kurulumu

Dark RangeMAX WRT305 Access Point Kurulumu nasıl yapılır !Dark RangeMAX WRT305 access point şifre değiştirme ! Dark RangeMAX WRT305 Kurulumu wifi adını değiştirme ! Dark RangeMAX WRT305 tek tuşla kurulum ! Dark RangeMAX WRT305 ip adresi ! Dark RangeMAX WRT305 arayüze nasıl ulaşılır tarzındaki tüm bilgiler bu yazımızda.

Son günlerin en popüler access pointi olan Dark WRT305 kurulumunu bu yazımızda sizlerle paylaşmak istiyoruz. Cihazın oldukçakullanışlı bir arayüzü bulunmaktadır. En temel bilgisayar kullanımına sahip tüm kullanıcılar tarafından Dark WRT360 çok kolay bir şekilde kurulabilmektedir.

Makalemizde access point olarak kurulumu gösterilmiştir. Modem / Router kurulumunu yakında paylaşacağız.

Dark RangeMAX WRT305 Access Point Kurulumu Nasıl Yapılır

Cihaz kurulumu için ilk olarak ‘Dark WRT305′ ile bilgisayarınız arasında kablolu bağlantı oluşturmanız en doğrusu olacaktır.

Ethernet kablosu genelde cihaz kutusu içerisinden çıkmaktadır. Eğer kutu içerisinde bulunmuyorsa herhangi bir ethernet kablosu kullanabilirsiniz.

Kablolu bağlantı yapma imkanınız yoksa ‘Wireless’ bağlantı üzerinden de kurulum yapabilirsiniz. Bunun için kablosuz ağlarda ‘WRT305′ ağına bağlanmanız gerekmektedir. Varsayılan kablosuz ağ parolası, cihaz üzerinde belirtilmiştir. (Genelde 12345678 olarak verilmektedir)

Bilgisayar ile cihaz arasındaki kablolu (veya kablosuz) bağlantıyı yaptıktan sonra aşağıdaki işlemleri yapabiliriz:

Bir web tarayıcı (Mozilla Firefox, İnternet Explorer, Chrome) açalım ve adres satırına 192.168.10.1 yazdıktan sonra Enter tuşuna basalım.
‘Kullanıcı adı’ ve ‘Parola’ isteyen bir pencere karşımıza çıkacaktır
Bu pencerede ‘Kullanıcı adı’ bölümüne ‘admin’, ‘Parola’ bölümüne ‘admin’ yazdıktan sonra ‘Tamam’ butonuna tıklayalım.

Cihazın arayüz paneli açılacaktır; ‘Erişim Noktası (AP)’ olan kısmı işaretleyelim. (Cihazı access point olarak kurduğumuzu varsayıyoruz. Eğer Yönlendirici, tekrarlayıcı veya istemci olarak kullanmak isterseniz bu kısımdan seçim yapabilirsiniz)

Alt kısımdaki ekranda ‘Ağ ismi (SSID)’ bölümünde kablosuz ağ adını ve ‘Şifre’ bölümünde kullanacağımız ağ şifresini belirledikten sonra ‘Kaydet/Uygula’ butonuna basınız.

Bu işlemlerden sonra cihaz yeniden başlayacaktır. Bu işlem yaklaşık 1dk sürmektedir.

Son olarak Dark RangeMAX WRT305 access pointini modeminize kablo ile bağlayınız.

Tebrikler. Kurulum bu kadardır. Artık mobil veya masaüstü cihazınızda access pointe sorunsuz bir şekilde bağlabilirsiniz.

Dark RangeMAX WRT305 cihazını farklı bir modda kullanmak isterseniz yukarıda yazılı olan IP adresinden tekrar bağlandıktan sonra ayarları yapabilirsiniz

Sorun olması durumunda yorumlar kısmından bize ulaşabilirsiniz.

wwww.yenidenkurulum.com

www.google.com

5 thoughts on “Dark RangeMAX WRT305 Access Point Kurulumu

 • Mayıs 31, 2020 tarihinde, saat 9:18 pm
  Permalink

  Dark rangemax wrt305 ürün aldım kablosuz kullanım çok kalitesiz internet nerdeyse sıfır, kabloluda iyi sorun yok, acaba ayarlarla ilgili mi yoksa bu ürün böyle mi

  Yanıtla
 • Eylül 19, 2020 tarihinde, saat 5:49 pm
  Permalink

  kablosuz kısmından bir türlü bağlantı kuramadım.
  wan ayarları kısmından kablosuz bağlanacağım wifi yi seçip parolayı giriyorum.bağlanıyor deyip 15-20 sn sonra istek zaman aşımına uğradı deyip bağlanmıyor.wifi hemen yan dükkan full çekiyor.

  Yanıtla
 • Aralık 24, 2020 tarihinde, saat 11:32 pm
  Permalink

  Bu cihazı resetleyemiyorum, cihazın reset düğmesine hemen hemen 1 dk basılı tutmama rağmen cihaz resetlenmiyor.Acil yardım lütfen

  Yanıtla
 • Kasım 18, 2021 tarihinde, saat 10:47 pm
  Permalink

  Merhaba
  Dark range max WRT 152 reset atıp tekrar kurulum yapmak istiyorum bir türlü başaramıyorum yardımcı olurmusunuz.arayüzüne giriş zaten yapmıyorum.

  Yanıtla
 • Şubat 23, 2023 tarihinde, saat 12:29 am
  Permalink

  Ben dark rangemax wrt305 aldım daha önce bağlandım fakat evin modemi değişti bağlanamiyorum yeni modeme yardımcı olur musunuz

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir