Dark RangeMAX WRT360 Kurulumu

Dark RangeMAX WRT360 Kurulumu

Dark RangeMAX WRT360 Kurulumu nasıl yapılır ! Dark RangeMAX WRT360 Kurulumu resimli anlatım ! Dark RangeMAX WRT360 access point şifre değiştirme ! Dark RangeMAX WRT360 Kurulumu wifi adını değiştirme ! Dark RangeMAX WRT360 tek tuşla kurulum ! Dark RangeMAX WRT360 ip adresi ! Dark RangeMAX WRT360 kablosuz adınız şifresini değiştirme ! Dark RangeMAX WRT360 arayüze nasıl ulaşılır tarzındaki tüm bilgiler bu yazımızda.

Son günlerin en popüler access pointi olan Dark WRT360 kurulumunu bu yazımızda sizlerle paylaşmak istiyoruz. Cihazın oldukçakullanışlı bir arayüzü bulunmaktadır. En temel bilgisayar kullanımına sahip tüm kullanıcılar tarafından Dark WRT360 çok kolay bir şekilde kurulabilmektedir.

Dark RangeMAX WRT360 Kurulumu Nasıl Yapılır

Cihaz kurulumu için ilk olarak ‘Dark WRT360′ ile bilgisayarınız arasında kablolu bağlantı oluşturmanız en doğrusu olacaktır.

Ethernet kablosu genelde cihaz kutusu içerisinden çıkmaktadır. Eğer kutu içerisinde bulunmuyorsa herhangi bir ethernet kablosu kullanabilirsiniz.

Kablolu bağlantı yapma imkanınız yoksa ‘Wireless’ bağlantı üzerinden de kurulum yapabilirsiniz. Bunun için kablosuz ağlarda ‘WRT360′ ağına bağlanmanız gerekmektedir. Varsayılan kablosuz ağ parolası, cihaz üzerinde belirtilmiştir.

Bilgisayar ile cihaz arasındaki kablolu (veya kablosuz) bağlantıyı yaptıktan sonra aşağıdaki işlemleri yapabiliriz:

Bir web tarayıcı (Mozilla Firefox, İnternet Explorer, Chrome) açalım ve adres satırına 192.168.10.1 yazdıktan sonra Enter tuşuna basalım.
‘Kullanıcı adı’ ve ‘Parola’ isteyen bir pencere karşımıza çıkacaktır
Bu pencerede ‘Kullanıcı adı’ bölümüne ‘admin’, ‘Parola’ bölümüne ‘admin’ yazdıktan sonra ‘Tamam’ butonuna tıklayalım.

Cihazın arayüz paneli açılacaktır; ‘Erişim Noktası (AP)’ olan kısmı işaretleyelim. (Cihazı access point olarak kurduğumuzu varsayıyoruz. Eğer Yönlendirici, tekrarlayıcı veya istemci olarak kullanmak isterseniz bu kısımdan seçim yapabilirsiniz)

Alt kısımdaki ekranda ‘Ağ ismi (SSID)’ bölümünde kablosuz ağ adını ve ‘Şifre’ bölümünde kullanacağımız ağ şifresini belirledikten sonra ‘Kaydet/Uygula’ butonuna basınız.

Bu işlemlerden sonra cihaz yeniden başlayacaktır. Bu işlem yaklaşık 1dk sürmektedir.

Son olarak Dark RangeMAX WRT360 access pointini modeminize kablo ile bağlayınız.

Tebrikler. Kurulum bu kadardır. Artık mobil veya masaüstü cihazınızda access pointe sorunsuz bir şekilde bağlabilirsiniz.

Dark RangeMAX WRT360 cihazını farklı bir modda kullanmak isterseniz yukarıda yazılı olan IP adresinden tekrar bağlandıktan sonra ayarları yapabilirsiniz

Sorun olması durumunda yorumlar kısmından bize ulaşabilirsiniz.

wwww.yenidenkurulum.com

www.google.com

3 thoughts on “Dark RangeMAX WRT360 Kurulumu

 • Haziran 15, 2020 tarihinde, saat 12:52 pm
  Permalink

  ip adresi yanıt vermiyor. Laptopu kablolu bağladım ve interneti dark 360 üzerinden aldım.

  Yanıtla
  • Temmuz 7, 2020 tarihinde, saat 7:45 pm
   Permalink

   Kardeşim kurulum esnasında yanlışlık yapmış cihaza baglaninca şifre istiyor. Reset attım düzelmedi. Sifirlanmadi bir türlü. Ne yapmam gerekiyor ara yüz sayfasina giremiyorum

   Yanıtla
   • Temmuz 8, 2020 tarihinde, saat 11:14 am
    Permalink

    Merhaba,
    Cihaz arayüzüne erişim sağlayabiliyor musunuz.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir