Everest EWR-958N Modem Kurulum

Everest EWR-958N Modem kurulum

Everest EWR-958N modem kurulum nasıl yapılır. Everest EWR-958N modem kablosuz şifre ayarları kablosuz modem kurulumu arayüz ayarları nasıl yapılır. Everest EWR-958N kullanıcı adı ve şifresi nedir. Everest EWR-958N telefondan kurulum, kablosuz ayarları ve kablosuz şifre değiştirme nasıl yapılır hepsi bu yazımızda.

Everest EWR-958N Modem kurulum. İlk olarak Everest modemin kablo bağlantılarını doğru bir şekilde yapınız.

Modeminizin açık ve ışıklarının yandığından emin olunuz.

Ethernet kablosu kullanın, eğer ethernet kablonuz yok ise kablosuz bağlantı ile modeme bağlanın. (Modeminizin wireless şifresi arka kısmında yazmaktadır. Varsayılan olarak 12345678 olarak gelmektedir)

Bağlantıları bitirdiğinizde web tarayıcı programınızı (Internet Explorer, Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera, Yandex vb.) çalıştırınız ve tarayıcınızın Adres kısmına cihazınızın ara yüzünün varsayılan adresi olan 192.168.10.1 adresini yazıp Enter tuşuna basınız. Karşınıza Arayüze Giriş ekranı gelecektir.

Son sürümde Internet Settings diye bir ekran gelmektedir.

Modem kullanıcı adınızı ve şifrenizi PPPOE ksımına giriş yapıp Save yapmanız yeterlidir.

Wireless şifresini değiştirmek isterseniz Dynamic IP kısmından değişimi sağlayabilirsiniz

Herhangi bir hata yok ise sorunsuz şekilde internete bağlanabilirsiniz

Sorun yaşamanız durumunda detaylı kuruluma geçebiliriz

Cihaz bağlantılarını sağladıktan sonra 192.168.10.1 adresini yazıp Enter tuşuna basınız

Şifreadmin ( modem ttnet tarafından verildiyse varsayılan şifresi: ttnet ; modem superonline tarafından verildiyse varsayılan şifresi: superonline) yazıp Giriş butonuna basmanız gerekmektedir.

Eğer Kullanıcı Adı ve Şifre yanlış hatası veriyor ise daha önceden modeminizin şifresini değiştirmiş olabilirsiniz. Modemi resetleyerek yeniden denemelisiniz.

Modemi nasıl resetleyeceğinizi Buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.Bu adımdan sonra modemin içerisine giriş yapmış olacaksınız. Aşağıdaki adımları sırasıyla yaparak kuruluma geçiniz.

Everest EWR-958N Manuel Kurulumu

– Modem arayüzüne geldiğinizde aşağıdaki ekran karşınıza gelecektir.

-İleri basınız.

– Bağlantı Tipi: PPPoE olarak seçiniz. (Servis Adı kısmı opsiyoneldir. (Genelde gerek kalmaz)

– Kullanıcı Adı : Servis sağlayıcınızın size verdiği şekilde tam ve doğru bir şekilde giriş yapınız. ( kullanıcı adı sonunda @ttnet @superonline gibi servis sağlayıcınızıda yazmanız gerekmektedir. )

– Şifre : Servis sağlayıcınızın size verdiği şekilde tam ve doğru bir şekilde giriş yapın. Kullanıcı adı ve şifreniz yok ise servis sağlayıcınızı arayarak öğrenebilirsiniz.

Kaydet butonuna basarak yaptığınız ayarları kaydediniz.

Bu adımlardan sonra internete sorunsuz bir şekilde bağlanmanız gerekmektedir. Eğer internet bağlantınız yoksa modemi resetleyerek tekrar kurulum yapın sorunun devam etmesi halinde servis sağlayıcınıza başvurunuz.

www.google.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir