Everest SG-1600 Modem Kurulum

Everest SG-1600 Modem kurulum

Everest SG-1600 modem kurulum nasıl yapılır. Everest SG-1600 modem kablosuz şifre ayarları kablosuz modem kurulumu arayüz ayarları nasıl yapılır. Everest SG-1600 modem arayüz kullanıcı adı ve şifresi nedir. Everest SG-1600 telefondan kurulum, kablosuz ayarları ve kablosuz şifre değiştirme nasıl yapılır hepsi bu yazımızda.

Everest SG-1600 Modem kurulum. İlk olarak Everest modemin kablo bağlantılarını doğru bir şekilde yapınız. Ethernet kablosu kullanın, eğer ethernet kablonuz yok ise kablosuz bağlantı ile modeme bağlanın. Modeminizin açık ve ışıklarının yandığından emin olunuz.

Bağlantıları bitirdiğinizde web tarayıcı programınızı (Internet Explorer, Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera, Yandex vb.) çalıştırınız ve tarayıcınızın Adres kısmına cihazınızın ara yüzünün varsayılan adresi olan 192.168.1.1 adresini yazıp Enter tuşuna basınız. Karşınıza Arayüze Giriş ekranı gelecektir.

Kullanıcı Adı: admin ( bazı modellerde kullanıcı adını sormayıp sizden sadece şifre istemektedir. Bu cihazlarda kullanıcı adını yazmanıza gerek yoktur.)

Şifreadmin ( modem ttnet tarafından verildiyse varsayılan şifresi: ttnet ; modem superonline tarafından verildiyse varsayılan şifresi: superonline) yazıp Tamam butonuna basmanız gerekmektedir.

Eğer Kullanıcı Adı ve Şifre yanlış hatası veriyor ise daha önceden modeminizin şifresini değiştirmiş olabilirsiniz. Modemi resetleyerek yeniden denemelisiniz.

Modemi nasıl resetleyeceğinizi Buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.Bu adımdan sonra modemin içerisine giriş yapmış olacaksınız. Aşağıdaki adımları sırasıyla yaparak kuruluma geçiniz.

Everest SG-1600 Kurulumu

– Modem arayüzne geldiğinizde kurulum otomatik olarak başlamaz ise sağ üstte bulunan Ansa Sayfa butonuna tıklayın. Kurulum ekranı gelecektir.

– Link Türü: Bağlantı türünüz Adsl ise Adsl olarak seçim yapınız.

– Ülke: Turkey olarak seçim yapınız.

– ISP: 8/38 olarak seçim yapınız.

– VPI/VCI: VPI:8  VCI:35

– Bağlantı Tipi: PPPoE olarak seçiniz.

– Kullanıcı Adı : Servis sağlayıcınızın size verdiği şekilde tam ve doğru bir şekilde giriş yapınız. ( kullanıcı adı sonunda @ttnet @superonline gibi servis sağlayıcınızıda yazmanız gerekmektedir. )

– Şifre : Servis sağlayıcınızın size verdiği şekilde tam ve doğru bir şekilde giriş yapın. Kullanıcı adı ve şifreniz yok ise servis sağlayıcınızı arayarak öğrenebilirsiniz.

– Kablosuz Etkin: İşaretli olmalıdır.  Eğer işaretli değil ise kablosuz ağınız görünmez.

– Kablosuz SSID: Kablosuz ağınızın adının nasıl görünmesini istiyorsanız buraya onu yazmanız gerekmektedir.

– Kablosuz Anahtarı: Bu kutucuğa kullanmak istediğiniz şifreyi yazınız. Şifre en az 8 karakter olmalıdır.

Tamam butonuna basarak yaptığınız ayarları kaydediniz.

everest sg-1600 modem kurulumu

Bu adımlardan sonra internete sorunsuz bir şekilde bağlanmanız gerekmektedir. Eğer internet bağlantınız yoksa modemi resetleyerek tekrar kurulum yapın sorunun devam etmesi halinde servis sağlayıcınıza başvurunuz.

www.google.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir