Huawei modem şifresi 2020

Huawei Modem kullanıcı adı şife

Huawei Modem şifre ve kullanıcı adı nedir kurulumu nasıl yapılır. Huawei Modem kablosuz şifre değiştirme nasıl yapılır. Huawei Modem kurulumu modem ayarları nasıl yapılır. Huawei Modem kablo bağlantıları nasıl yapılır. Modem arayüz ip adresi kullanıcı adı ve şifresi nedir? Huawei modem kurulumu nasıl yapılır. Huawei internet kopuyor kablosuz görünmüyor wifi çalışmıyor.

Modemin kablo bağlantılarını doğru bir şekilde yapınız. Bağlantıları bitirdiğinizde web tarayıcı programınızı (Internet Explorer,Google Chrome, Mozilla Firefox vb.) çalıştırınız ve tarayıcınızın Adres kısmına cihazınızın ara yüzünün varsayılan adresini yazıp Enter tuşuna basınız. Eğer Cihaz arayüzüne ulaşamıyorsanız lütfen modeminizi resetleyiniz. Huawei modem resetleme nasıl yapılır.

Modeminizin açık ve ışıklarının yandığından emin olunuz.

Bağlantıları bitirdiğinizde web tarayıcı programınızı (Internet Explorer, Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera, Yandex vb.) çalıştırınız ve tarayıcınızın Adres kısmına cihazınızın ara yüzünün varsayılan adresi olan 192.168.1.1 adresini yazıp Enter tuşuna basınız. Karşınıza Arayüze Giriş ekranı gelecektir. Varsayılan kullanıcı adı ve şifre bilgileri aşağıdaki gibidir. ( Bazı modemlerde arayüz giriş ip adresi 192.168.2.1 olarak gelmektedir.)

Kullanıcı Adı: admin ( bazı modellerde modem kullanıcı adını sormayıp sizden sadece şifre istemektedir. Bu cihazlarda kullanıcı adını yazmanıza gerek yoktur.)
Şifreadmin  yazıp Tamam butonuna basmanız gerekmektedir.

Eğer Modemi Vodafone servis sağlayıcısından aldıysanız;

Kullanıcı Adı: vodafone ( bazı modellerde kullanıcı adı admin olarak olabilmektedir. )
Şifre: vodafone yazıp Tamam butonuna basmanız gerekmektedir.

Eğer Modemi Superonline servis sağlayıcısından aldıysanız;

Kullanıcı Adı: admin ( bazı modellerde modem kullanıcı adını sormayıp sizden sadece şifre istemektedir. Bu cihazlarda kullanıcı adını yazmanıza gerek yoktur.)
Şifre: superonline yazıp Tamam butonuna basmanız gerekmektedir.

Bu adımdan sonra modemin arayüzüne girip gerekli ayarları yapabilirsiniz.

Eğer Kullanıcı Adı ve Şifre yanlış hatası veriyor ise daha önceden modeminizin şifresini değiştirmiş olabilirsiniz. Değiştirmiş olduğunuz şifreyi hatırlamıyorsanız modemi resetleyerek yeniden denemelisiniz.

Huawei modem resetlemek için reset düğmesine 10 sn kadar basılı tutmanız gerekmektedir.  Bu işlem tüm bilgileri sileceği için servis sağlayıcınızdan kullanıcı adı ve şifrenizi talep etmeniz gerekmektedir.

İnternet hız testi yapmak için Buraya tıklayabilirsiniz.

** Kullanıcı Adı veya şifrede hata alıyorsanız yorum kısmına modeminizin markasını modelini tam olarak yazarak bize bildirebilirsiniz.

www.google.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir