İnternet Hız Testi

İnternet Hız Testi

İnternet Hız Testi nedir. İnternet hız testi yaptırma. Modem hız testi nedir nasıl yapılır. Bilgisayarım internete yavaş bağlanıyor. ISS hız testi. Speedtest nasıl yapılır

Bu bölümde internet bağlantınız ile ilgili bilgileri kontrol etmek için, internet bağlantınızda, indirme hızı, yükleme hızı, ping, IP Adresi ve ISS’niz dahil olmak üzere İnternet Bağlantınız hakkında size her şeyi anlatan Hız Testi adı verilen bir test gerçekleştirilmektedir. Bir Hız Testi genellikle bir dakikadan az sürer ve tamamlandığında, sonuç internet bağlantınızı analiz edebileceğiniz ekranda görüntülenir.

Hız testi yapmanın avantajlarından biri, kayıt olduğunuz bant genişliğini alıp almadığınızı öğrenmektir. Bazen kullanıcılar ödedikleri hıza ulaşamıyorlar ve bazen ISS kasıtlı olarak internet bağlantısını kısıtlıyor ve bu da kullanıcıların daha az hız almasına neden olmaktadır. Bu nedenle Hız Testi, internet bağlantınızın hızlarını bulmak için harika ve kullanışlı bir yöntemdir.

Hız testi yapmak kolaydır ve internet bağlantınızla ilgili farklı şeyleri kontrol etmek için kolayca bir hız testi gerçekleştirebilirsiniz. Mümkün olan en iyi sonuçları elde etmek için, bir Ethernet kablosu veya WiFi kullanarak doğrudan modeme / yönlendiriciye bağlanan bir PC veya mobil cihazda hız testini gerçekleştirmeli ve ağa herhangi bir şey indirilmediğinden veya yüklenmediğinden emin olmalısınız. daha doğru sonuçlar.

Bir hız testi gerçekleştirmek için, “GO” ya basın ve hız testini başlatın. En iyi sunucu otomatik olarak seçilecek ve test başlayacaktır. İnternet bağlantınızın indirme ve yükleme hızları, ping veya yanıt süresi ile birlikte hesaplanacaktır.

Sonuçlar daha sonra ekranda görüntülenecek ve isterseniz bu sonuçları sosyal medyada paylaşabilirsiniz. Bazen hızlar yüksek ve düşük arasında değiştiğinden, internetinizin ortalama hızlarını öğrenmek için 3-4 test de yapabilirsiniz.

One thought on “İnternet Hız Testi

  • Mayıs 1, 2021 tarihinde, saat 9:09 pm
    Permalink

    Benim Mi Wi-Fi Range Extender Pro var ama ama sinyal ilk actınızda normal derece gösteriyor ama sonradan ananormal baglantı diyor zayıf baglantı diyor ama cihazı fişten cıkardıktan sonro 10 dk bekliyorum yeni gibi oluyor ama ben beklemek istemiyorum

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir