iphone dan modem şifresi değiştirme

iphone dan modem şifresi değiştirme nasıl yapılır?

iphone dan modem şifresi değiştirme nasıl yapılır. iphone 5 5s 6 6s 7 8 plus x se se 2020 x xr xs gibi cihazlardan modeminizin wireless şifresi değiştirme veya . Bilgisayar olmadan iphone telefondan modem wifi şifresi nasıl yapılır. iphone ile modem arayüzüne nasıl giriş yapılır.  iphone ile modem ayarları. Modem ilk kurulum arayüz ip öğrenme ve modem ayarları.

iphone dan modem şifresi değiştirme

Doğru bir şekilde kablosuz modeme bağlantı kurduğunuzda modemin arayüzüne girmeniz için modem arayüz ip adresini bilmeniz gerekmektedir. Bu ip adresi yine modemin alt kısmında yazmaktadır. Eğer modemin alt kısmında ip adresi yazmıyorsa;

iphone telefonunuzdan ayarlar – Wifi – Bağlı olduğunuz ağ ögesine bir kez dokunun.
Açılan sayfada ip adresi yazmaktadır. İp adresi kaç ise sonunu “1”olarak değiştirerek modem arayüzüne giriş yapabilirsiniz.

Örnek: Telefondan baktığınız ip adresi “192.168.1.12” görünüyorsa siz “192.168.1.1” ile arayüze giriş sağlayacaksınız.

Örnek2: Telefondan baktığınız ip adresi “192.168.2.33” görünüyorsa siz “192.168.2.1” ile arayüze giriş sağlayacaksınız.

Yukarıda bulunan adımları yaptıktan sonra web gezinme uygulamanızı (Google Chrome, Safari veya İnternet yazan uygulama) açınız ve Adres kısmına modemin arayüzünün varsayılan adresini yazınız ve Git butonuna tıklayınız. Eğer Cihaz arayüzüne ulaşamıyorsanız lütfen modeminizi resetleyiniz.

Modem Arayüz Adresi: Sonu 1 ile bitcek şekilde az önce bulduğumuz ip adresi

Kullanıcı Adı: İlk kez kurulum yaptığınızda istemez veya “admin”

Şifre: Modemin markasına göre değişir. Genelde “admin” , “ttnet” , “superonline” veya “password” olabilir.

Modemde daha önce kurulum yaptıysanız, kullanıcı ve şifre belirlemiş olabilirsiniz. Eğer kullanıcı ve şifrenizi hatırlamıyorsanız;

Modemin kulllanıcı ayarlarını sıfırlamak ve cihazı fabrika ayarlarına döndürmek için ‘Reset’ butonunu kullanın. Reset butonu cihazın arka panelinde bulunmaktadır. Düğmeye 10-12 saniye basılı tutun. Modemin resetleme işlemi sonrası işlemlere baştan başlayınız.

*Modeminizi resetledikten sonra kurulumu baştan yapmanız gerektiğini unutmayınız. Modem ve bilgisayarlar ile aranız çok iyi değilse bu işlemi önermemekteyiz.

Yukarıdaki modemlerden farklı bir modem kullanıyor iseniz Modem Adı SSID1 kısmına modeminizin ağda gözükmesini istediğiniz adını, SSID şifre kısmına ise vermek istediğiniz wireless şifrenizi girmeniz gerekmektedir.

Modem arayüzüne giriş yaptığınızda aşağıda bulunan kullandığınız modeme göre ayarları yapınız.

Modem markanıza göre Wireless Şifresi Değiştirme Sıralaması

Airties ; Modem arayüzüne giriş ( 192.168.1.1)> kablosuz> Kablosuz Ağ Ayarları > SSID kutusu Modem adını değiştir – şifre kutusu Modem wifi şifresini değiştirir.

Asus ; Modem arayüzüne giriş ( 192.168.1.1)> kablosuz > SSID kutusu Modem adını değiştirir – WPA önceden paylaşılan anahtar kutusu modem wifi şifresini değiştirir.

Tp Link; Modem arayüzüne giriş ( 192.168.1.1)> kablosuz> temel Ayarlar > SSID 1 kutusu Modem adını değiştirir – SSID şifre kutusu modem wifi şifrenizi değiştirir.

Huawei; Modem arayüzüne giriş (192.168.1.1)> Yerel alan ağı> Kablosuz Ağ Ayarları> Kablosuz Ağ şifreleme > kablosuz ağ adı kutusu değişiklikleri Modem adı – kablosuz şifre kutusu değiştirir modem wifi şifre.

Zyxel ; Modem arayüzüne giriş (192.168.1.1) > ağ ayarı > kablosuz > SSID kutusu değişiklikleri Modem adı-parola otomatik oluştur onay kutusu kaldırıldıktan sonra parola kutusuna yeni parola girilir.

ZTE ; Modem arayüzüne giriş (192.168.1.1)> Yerel alan ağı> WLAN > SSID adı kutusu değişiklikleri Modem adı – WPA şifre kutusu modem Wifi şifrenizi değiştirir

Yaptığınız değişiklikleri kaydediniz.

Modem bir kez yeniden başlayacaktır. Daha sonra internetinizi kontrol ediniz.

Verdiğiniz yeni isim ile kablosuz ağda bulunan cihaza yeni şifreniz ile bağlantı kurmanız gerekmektedir.

Tebrikler. iphone dan modem  şifresi değiştirme işlemi bu kadardır.

Sorunlarınız devam etmesi halinde yorumlar kısmına modem marka ve modelinizi tam olarak yazarak yardım talep edebilirsiniz. Ayrıca iphone modelinizi de belirtebilirsiniz.

Modeminiz şifresini değiştirmenize rağmen yinede yavaşlık yaşamaya devam ederseniz https://www.yenidenkurulum.com/internet-hizini-arttirma.html yazımıza bakarak interneti hızlandırma yöntemlerini deneyebilirsiniz.

www.google.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir