Keenetic Lite N300 kurulum

Keenetic Lite N300 Kurulum Nasıl Yapılır.

Keenetic Lite N300 Kurulum nasıl yapılır. Keenetic Lite N300 modem kurulumu kablosuz şifre ayarları kablosuz modem kurulumu arayüz ayarları nasıl yapılır. Keenetic Lite N300 modem arayüz kullanıcı adı ve şifresi nedir. Keenetic lite n300 telefondan kurulum, kablosuz ayarları ve kablosuz şifre değiştirme nasıl yapılır hepsi bu yazımızda.

İlk olarak Keenetic modemin kablo bağlantılarını doğru bir şekilde yapınız. (Ethernet kablosu kullanın, bir ucunu router üzerinde belirlenen porta, diğer ucunu ise notebook veya bilgisayarınıza takın.

Bağlantıları bitirdiğinizde web tarayıcı programınızı (Internet Explorer,Google Chrome, Mozilla Firefox vb.) çalıştırınız ve tarayıcınızın Adres kısmına cihazınızın ara yüzünün varsayılan adresini yazıp Enter tuşuna basınız. Eğer Cihaz arayüzüne ulaşamıyorsanız lütfen modeminizi resetleyiniz.

Keenetic Lite N300 arayüz kullanıcı adı şifresi nedir.

Modem Arayüz Adresi: my.keenetic.net veya 192.168.1.1

Kullanıcı Adı: İlk kez kurulum yaptığınızda istemez veya “admin” 

Şifre: İlk kez kurulum yaptığınızda istemez. 

Keenetic cihazınızı daha önceden kurulum yaptıysanız, kullanıcı ve şifre belirlemiş olabilirsiniz. Eğer kullanıcı ve şifrenizi hatırlamıyorsanız;

Modemin kulllanıcı ayarlarını sıfırlamak ve cihazı fabrika ayarlarına döndürmek için ‘Reset’ butonunu kullanın. Reset butonu cihazın arka panelinde bulunmaktadır. Düğmeye 10-12 saniye basılı tutun. Modemin resetleme işlemi sonrası işlemlere baştan başlayınız.

Keenetic Modem Arayüz İlk Kurulum

Keenetic Lite N300 kurulum nasıl yapılır.

Web arayüze ilk girişinizde (Keenetic cihazınız fabrika ayarlarında olduğunda), İlk Kurulum Sihirbazı otomatik olarak başlatılır. ‘Kurulum Sihirbazını Çalıştır‘ butonuna tıklayın ve yapılandırmayı tamamlamak için adımları takip edin..

– Lisans sözleşmesi sayfası açılacaktır Kabul Et butonuna tıklayın.

– Keenetic cihazınız için bir yönetici parolası belirleyin sayfası açılacaktır. (Kullanıcı adı sabittir “admin” ) şifre oluşturarak devam butonuna basınız.

– Açılan ekranda Ethernet seçeneğini seçerek Devam butonuna tıklayın

– Sonraki adımda internet seçeneğini seçerek Devam Et butonuna tıklayın.

– Varsayılan seçeneğini seçerek Devam Et butonuna tıklayın.

– IP Yapılandırması sayfasında IP(PPPoE) olmadan seçeneğini seçin. Devam Et butonuna tıklayın.

– Servis sağlayıcınızın size verdiği kullanıcı adı ve şifreyi giriniz ve devam et butonuna tıklayın.

– İnternet bağlantı türünüzü seçerek Devam et butonuna basınız. ( Servis sağlayıcınız ile yaptığınız sözleşmede bağlantı türünüz belirtilmiş olması gerekmektedir. Eğer yoksa Şifresiz seçeneğini seçin.)

– İnternet bağlantısı yapılandırılırken lütfen bekleyin. Cihaz kendini güncelleyecektir.  İşlem bittiğinde Devam et butonuna tıklayın.

– Ev ağını siber tehlikelere karşı koruma sayfasında Güvenlik yok veya AdGuard DNS seçeneklerinden birini seçerek devam et butonuna tıklayın.

– Daha sonraki sayfa Kablosuz ayarlarınızı yapacağınız sayfadır. Bu sayfada kablosuz adınız ve şifreniz görünmektedir. Değiştirmek için Düzenle (1) butonuna tıklayın. Düzenleme işlemi sonrası Kaydet butonuna tıklayın ardından Yapılandırmayı tamamlar butonuna tıkayın.

 

Tebrikler modeminizin kurulumunu tamamladınız. İnternet bağlantınızı kontrol edebilirsiniz. Eğer kurulumları doğru yaptığınız halde internete giremiyorsanız servis sağlayıcınıza ulaşarak bilgi alınız.

Herhangi bir adımda problem yaşarsanız yorumlara yazınız.

Keenetic Lite N300 Telefondan kurulum nasıl yapılır

İlk olarak keenetic uygulamasını telefonunuza indiriniz.

N300 routera prize takınız.

Android veya ios Programın kurulumu yaptıktan sonra N300 cihazın barkodunu uygulamaya okutunuz.

Cihazın kablosuz ağına bağlanınız.

Uygulamaya geri dönüş yaparak kurulum sihirbazını çalıştırınız.

Keenetic Lite N300 varsayılan olarak router modunda çalışmaktadır. Ethernet’e tıklayarak bu kısımdan girişleri yapabilirsiniz

“Ek modlar” kısmından ise Lite N300 cihazı : Adaptör modu , Genişletici modu veya Access point modu olarak kurulumunu yapabilirsiniz.

 

www.google.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir