Netflix izlemek için internet hızı

Netflix izlemek için internet hızı ne olmalıdır ?

Netflix izlemek için internet hızı ne kadar olmalıdır? Netflix için ne kadar internet hızı gereklidir ? Full hd netflix izlemek için hızım kaç olmalı ? Takılmadan 4K netflix izlemek için yapmanız gerekenler

Netflix izlemek için internet hızı ne olmalı sorusu çoğu kullanıcının netflix almadan önce sorduğu ve araştırdığı bir sorudur. Bugün bu konuda sizlere destek olacağız.

Herhangi bir şeyi çevrimiçi olarak izlerken, internet hızınız en önemlisidir çünkü çevrimiçi akışta ana faktör budur ve tüm akış hizmetleri eşit oluşturulmaz.

Her akış farklı teknolojiye dayanır ve her akış, en iyi performans için farklı bir internet hızı gerektirir ve her bir akış ayrıca akış için farklı çözünürlüklere sahiptir ve İnternet Bağlantınız yeterince hızlıysa 4K’da bile yayın yapabilirsiniz, ancak yine de hepsi internetinize bağlıdır.

Netflix izlemek için internet hızı ne olmalı

  • Standart Çözünürlükte (SD) veya 480p netflix yayını izlemek için en az 3 Mbps internet bağlantısına ihtiyacınız vardır . 3 Mbps, SD Kalitesinde akış için önerilen minimum hızdır. Altındaki herhangi bir şey ve SD akışı sırasında gecikmeler ve arabelleğe alma gibi sorunlar yaşatmaktadır.
  • HD Ready veya Full HD (720p veya 1080p) netflix yayınını izlemek için en az internet bağlantısı 5 Mbps olarak önerilmektedir ve 5 Mbps bir bağlantı ile HD çözünürlükte video akışı mümkün olmaktadır.
  • Netflix videolarını HDR veya 4K çözünürlükte izlemek için , ara  belleğe alma olmadan akış yapmak için en az 25 Mbps’lik aktif bir internet bağlantısına ihtiyacınız vardır . 25 Mbps, videoları herhangi bir sorun olmadan 4K çözünürlükte izlemek için önerilen hızdır.

Netflix izlerken önemli olan bir başka faktör de, interneti aynı anda kullanan kaç kişi / kaç cihaz olduğudur. İnternet’i aktif olarak kullanan çok fazla cihaz olduğunda, İnternet bağlantınız yeterince hızlı değilse, akış sırasında bazı sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Her akış hizmetinin kendi önerilen hızları vardır, ancak yukarıda belirtilen hızlar ortalamalardır ve neredeyse her akış hizmeti bu hızlarda iyi çalışır. Bant genişliği 3-10 Mbps olan bir internet bağlantınız varsa, herhangi bir çevrimiçi akış hizmetinde filmleri ve TV Şovlarını kolayca izleyebilirsiniz ve bu internet hızlarında gayet iyi çalışacaktır.

Görüntü kalitesinden ödün vermem diyenlerden iseniz 30MB lik internet işinizi fazlasıyla görecektir.

Bilgisayarınızın, televizyonunuzun veya telefonunuzun hızını test etmek isterseniz BU linke tıklamanız yeterlidir.

Sorun yaşamanız durumunda yorumlar kısmından bizlere ulaşabilirsiniz.

www.google.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir