Telefondan Modem Şifresi Değiştirme 2020

Telefondan Modem Şifresi Değiştirme Nasıl Yapılır?

Telefondan Modem Şifresi Değiştirme nasıl yapılır. Cepten wireless şifresi resetleme. Bilgisayar olmadan cep telefonundan modem wifi şifresi nasıl yapılır. Cep telefonu ile modem arayüzüne nasıl giriş yapılır.  Cep telefonu ile modem ayarları. Modem ilk kurulum arayüz ip öğrenme ve modem ayarları.

Telefondan Modem Şifresi Değiştirme

Öncelikle kullandığınız modemin kablo bağlantılarının düzgün bir şekilde yapıldığından ve modem ışıklarının doğru bir şekilde yandığından emin olunuz. Eğer modemin ilk kurulumunu cep telefonu ile yapacaksanız kablosuz bağlantısının açık olduğundan emin olunuz. Cep telefonu ile modeme kablosuz bağlantı sağlayın. Kablosuz varsayılan şifreniz modemin alt kısmında mevcuttur.

Doğru bir şekilde kablosuz modeme bağlantı kurduğunuzda modemin arayüzüne girmeniz için modem arayüz ip adresini bilmeniz gerekmektedir. Bu ip adresi yine modemin alt kısmında yazmaktadır. Eğer modemin alt kısmında ip adresi yazmıyorsa;

  • Android telefonlar için  Ayarlar – Bağlantılar – Wifi –  Bağlı olduğunuz ağ ögesine bir kez dokunun.
  • İos cihazlar için ayarlar – Wifi – Bağlı olduğunuz ağ ögesine bir kez dokunun.
  • Açılan sayfada ip adresi yazmaktadır. İp adresi kaç ise sonunu “1“olarak değiştirerek modem arayüzüne giriş yapabilirsiniz.

Örnek: Telefondan baktığınız ip adresi “192.168.1.12 görünüyorsa  siz “192.168.1.1″ ile arayüze giriş sağlayacaksınız. 

Yukarıda bulunan adımları yaptıktan sonra web gezinme uygulamanızı (Google Chrome, Safari veya İnternet yazan uygulama) açınız ve Adres kısmına modemin arayüzünün varsayılan adresini yazınız ve Git (bazı klavylerde Ara olarak görünür.) butonuna tıklayınız. Eğer Cihaz arayüzüne ulaşamıyorsanız lütfen modeminizi resetleyiniz.

Modem Arayüz Adresi: Sonu 1 ile bitcek şekilde az önce bulduğumuz ip adresi 

Kullanıcı Adı: İlk kez kurulum yaptığınızda istemez veya “admin” 

Şifre: Modemin markasına göre değişir. Genelde “admin” , “ttnet” , “superonline” veya “password” olabilir. 

Modemde daha önce kurulum yaptıysanız, kullanıcı ve şifre belirlemiş olabilirsiniz. Eğer kullanıcı ve şifrenizi hatırlamıyorsanız;

Modemin kulllanıcı ayarlarını sıfırlamak ve cihazı fabrika ayarlarına döndürmek için ‘Reset’ butonunu kullanın. Reset butonu cihazın arka panelinde bulunmaktadır. Düğmeye 10-12 saniye basılı tutun. Modemin resetleme işlemi sonrası işlemlere baştan başlayınız.

Modem arayüzüne giriş yaptığınızda menüden Kablosuz/Kablosuz ağ bölümüne giriniz.

Açılan sayfalarda Modem Adı SSID1 kısmına modeminizin ağda gözükmesini istediğiniz adını, SSID şifre kısmına ise vermek istediğiniz wireless şifrenizi giriniz .

Yaptığınız değişiklikleri kaydediniz.

Modem bir kez yeniden başlayacaktır. Daha sonra internetinizi kontrol ediniz.

Verdiğiniz yeni isim ile kablosuz ağda bulunan cihaza yeni şifreniz ile bağlanınız.

Tebrikler. Cep telefonundan wireless şifresi değiştirme işlemi bu kadardır.

Sorunlarınız devam etmesi halinde yorumlar kısmına modem marka ve modelinizi tam olarak yazarak yardım talep edebilirsiniz.

www.yenidenkrulum.com

www.google.com.tr

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir