Tenda A15 Kurulum

Tenda A15 Kurulum

Tenda A15 kurulum nasıl yapılır. Tenda A15 ac750 kablosuz gigabit ağ genişletici kolay kurulum nasıl yapılır. Arayüz giriş kullanıcı adı ve şifresi nedir. Tenda A15 kablosuz ağ genişletici resetleme şifremi unuttum. Tenda A15 kablosuz ağ adını ve şifresini değiştirme yeniden kurma. Tenda A15 resetleme nasıl yapılır.

Tenda A15 kurulumu kolay olan bir ağ genişleticidir. Sadece elektrik prizine takarak ayarlarını kolayca yapabilirsiniz. Tenda A15 iki şekilde kurulum yapılmaktadır.

Tenda A15 WPS Tuşu ile Kurulum

Bu kurulum için modeminizin WPS’i desteklemesi gerekmektedir. Tenda A15 ağ genişleticinizi prize takınız. Modeminizin açık olduğundan emin olunuz.

Modemin üzerinde bulunan WPS tuşuna ve Tenda A15 üzerinde bulunan wps tuşlarına basınız.

Tenda A15 üzerindeki mavi ışık sabit olana kadar bekleyiniz. Işık sabitlendiğinde cihazınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Tenda A15 Arayüz ile Kurulum

Tenda A15 ağ genişleticinizi prize takınız. Bilgisayarınız ile kablosuz ağlarda tarama yaparak tenda cihazınızı bulunuz ve bağlan butonuna basınız. Bağlantı sağladığınızda otomatik olarak web tarayıcınızdan kurulum ekranı açılacaktır.

Eğer Tenda A15 ilk defa kurulum yapıyorsanız sizden şifre belirlemenizi isteyecektir.  Bir adet şifre belirleyerek kuruluma devam edin.

* Eğer daha önceden kurulum yaptıysanız sizden o şifreyi isteyecektir. Şifrenizi hatırlamıyorsanız cihaz üzerinde bulunan reset tuşuna 10 sn basılı tutarak cihazınızı resetleyiniz.

Şifrenizi oluşturduktan sonra next butonu ile bir sonraki aşamaya geçiniz.

Sonraki adımda cihaz ağları taramaya başlayacaktır. Genişletmek istediğiniz kablosuz adını seçiniz.

Tenda A15, modeminizin kablosuz ağını bulamazsa aşağıdaki çözümleri deneyin:

  • Modeminizin kablosuz ağının etkinleştirildiğinden ve WiFi cihazınız tarafından algılanabildiğinden emin olun.
  • Yeniden Tara’ya dokunun ve bir süre bekleyin.
  • Modeminizin kanalını değiştirin ve tekrar deneyin. Modemin şifreleme türünü WPA-PSK veya WPA2-PSK olarak değiştirin ve tekrar deneyin.

Genişletmek istediğiniz kablosuz ağının şifresini girin, SSID’yi (görünmesini istediğiniz isim) gerektiği gibi değiştirin, ve Extend’e dokunun.

Sinyal LED göstergesi maviye veya kırmızıya dönene kadar bekleyin.

Tebrikler tenda A15 ağ genişleticinizin kurulumunu başarıyla tamamladınız. Cihazınızın konumlandırmasını istediğiniz gibi yaparak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Eğer kurulum ile bir sorun ile karşılaştığınızda yorumlara yazabilirsiniz.

One thought on “Tenda A15 Kurulum

  • Aralık 19, 2020 tarihinde, saat 5:20 pm
    Permalink

    Tenddaac750aa15modeli. Kurulumu aynen dediği gibi yapıyorum, başarısız oldu diyor yardımcı olursanız sevinirim

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir