Tenda AC5 Kurulum

Tenda AC5 Kurulum

Tenda AC5 kurulum nasıl yapılır. Tenda AC5 ac1200 ağ genişletici kolay kurulum nasıl yapılır. Arayüz giriş kullanıcı adı ve şifresi nedir. Tenda AC5 kablosuz şifre değiştirme nasıl yapılır. Tenda AC5 kablosuz ağ genişletici resetleme şifremi unuttum. Tenda AC5 kablosuz ağ adını ve şifresini değiştirme yeniden kurma. Tenda AC5 resetleme nasıl yapılır.

tenda re.tenda.cn kurulum nasıl yapılır. Tenda AC5 internet kopuyor kablosuz görünmüyor wifi çalışmıyor. Reset atma fabrika ayarlarına dönme nasıl yapılır.

Tenda AC5 kurulumu kolay olan bir ağ genişleticidir. Sadece elektrik prizine takarak ayarlarını kolayca yapabilirsiniz. Tenda AC5 iki şekilde kurulum yapılmaktadır.

Tenda AC5 WPS Tuşu ile Kurulum

Bu kurulum için modeminizin WPS’i desteklemesi gerekmektedir. Tenda AC5 ağ genişleticinizi prize takınız. Modeminizin açık olduğundan emin olunuz.

Modemin üzerinde bulunan WPS tuşuna ve Tenda AC5 üzerinde bulunan wps tuşlarına basınız.

Tenda AC5 üzerindeki mavi ışık sabit olana kadar bekleyiniz. Işık sabitlendiğinde cihazınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Tenda AC5 Arayüz ile Kurulum

Tenda AC5 ağ genişleticinizi prize takınız. Bilgisayarınız ile kablosuz ağlarda tarama yaparak tenda cihazınızı bulunuz ve bağlan butonuna basınız. Bağlantı sağladığınızda otomatik olarak web tarayıcınızdan kurulum ekranı açılacaktır.

Eğer Tenda AC5 ilk defa kurulum yapıyorsanız sizden şifre belirlemenizi isteyecektir.  Bir adet şifre belirleyerek kuruluma devam edin.

* Eğer daha önceden kurulum yaptıysanız sizden o şifreyi isteyecektir. Şifrenizi hatırlamıyorsanız cihaz üzerinde bulunan reset tuşuna 10 sn basılı tutarak cihazınızı resetleyiniz.

Şifrenizi oluşturduktan sonra next butonu ile bir sonraki aşamaya geçiniz.

Sonraki adımda cihaz ağları taramaya başlayacaktır. Genişletmek istediğiniz kablosuz adını seçiniz.

Tenda AC5 , modeminizin kablosuz ağını bulamazsa aşağıdaki çözümleri deneyin:

  • Modeminizin kablosuz ağının etkinleştirildiğinden ve WiFi cihazınız tarafından algılanabildiğinden emin olun.
  • Yeniden Tara’ya dokunun ve bir süre bekleyin.
  • Modeminizin kanalını değiştirin ve tekrar deneyin. Modemin şifreleme türünü WPA-PSK veya WPA2-PSK olarak değiştirin ve tekrar deneyin.

Genişletmek istediğiniz kablosuz ağının şifresini girin, SSID’yi (görünmesini istediğiniz isim) gerektiği gibi değiştirin, ve Extend’e dokunun.

Sinyal LED göstergesi maviye veya kırmızıya dönene kadar bekleyin.

Tebrikler tenda AC5 ağ genişleticinizin kurulumunu başarıyla tamamladınız. Cihazınızın konumlandırmasını istediğiniz gibi yaparak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Eğer kurulum ile bir sorun ile karşılaştığınızda yorumlara yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir