Tenda HG9 Kurulum Kablosuz Şifre

Tenda HG9 Kurulum

Tenda HG9 kurulum nasıl yapılır. Tenda HG9 modem kurulumu kablosuz şifre değiştirme nasıl yapılır. how to tenda hg9 setup modem reset. Tenda HG9 adsl modem kurulumu modem ayarları nasıl yapılır. Tenda HG9 arayüz ip adresi kullanıcı adı ve şifresi nedir? Tenda HG9 modem kurulumu nasıl yapılır. Tenda HG9 internet kopuyor kablosuz görünmüyor wifi çalışmıyor.

Modemin kablo bağlantılarını doğru bir şekilde yapınız. Bağlantıları bitirdiğinizde web tarayıcı programınızı (Internet Explorer,Google Chrome, Mozilla Firefox vb.) çalıştırınız ve tarayıcınızın Adres kısmına cihazınızın ara yüzünün varsayılan adresini yazıp Enter tuşuna basınız. Eğer Cihaz arayüzüne ulaşamıyorsanız lütfen modeminizi resetleyiniz. Tenda HG9 modem resetleme nasıl yapılır. Tenda modem resetlemek için reset tuşuna 10 sn kadar basılı tutun. Modem fabrika ayarlarına dönecektir.

Tenda HG9 Modem Arayüz Ayarları

Tenda HG9 kurulum ayarları kablosuz şifre değiştirme nasıl yapılır. Kullanıcı adı ve şifrede hata veriyor ise modemi resetleyiniz.

Modem Arayüz Adresi: 192.168.1.1

Kullanıcı Adı: admin

Şifre: admin  Eğer kullanıcı adı ve şifreniz hata veriyorsa daha önce değiştirmiş olabilirsiniz. Lütfen modeminizi resetleyin ve adımları tekrar deneyin. Modeminizi resetlemek için modem açık haldeyken Reset tuşuna 10 sn basılı tutun.

Karşınıza Kolay Kurulum sayfası gelecektir. Gelen ekranda alttaki adımları doğru bir şekilde girmeniz gerekmektedir.

Link Type :  VDSL seçeneğini seçin ( Eğer Vdsl kullanmıyorsanız bu adımda kullandığınız tipi seçin)

Connection Type: PPPoE seçeneğini seçin

User Name: Bu alana servis sağlayıcınızdan aldığınız kullanıcı adını gireceksiniz.

Password: Bu alana servis sağlayıcınızdan aldığınız Şifreyi gireceksiniz.

Wireless SSID: Bu alana Wireless ağınız için görünmesini istediğiniz adı yazın.

Wireless Key: Bu alanda Wireless için kullanmak istediğiniz şifreyi giriniz.

Tüm adımları doğru bir şekilde yaptığınızdan emin olduğunuzda OK tuşuna tıklayınız. Ayarları kaydetme işlemi bittiğinde artık internete sorunsuz bir biçimde bağlanabilirsiniz. Eğer internet bağlantınız yoksa internet servis sağlayıcınızı arayıp hattınızı kontrol ettimeniz gerekmektedir.

 

Tenda HG9 Kablosuz Ayarları

Tenda HG9 kablosuz ayarları nasıl yapılır. tenda HG9 kablosuz şifre değiştirme. Modem arayüze giriş yapınız. Wireless gelişmiş kurulum için sağ üstte bulunan Advanced  butonuna tıklayınız. Gelişmiş Kurulum sayfası açıldığında sol tarafta bulunan Wireless menüsüne tıklayınız. Altında Wireless için gerekli menüler açılacaktır.

Basic Menüsü: Bu kısımdan Wireless için İsim(SSID) ve kullanmasını istediğiniz kanalı ayarlayınız ( Kanal ayarını değiştirmesenizde olur).

Security Menüsü: Bu kısımda Network Authentication seçeneğini Wpa/Wpa2 olarak seçin. Altındaki kutucuğa wireless bağlantısı için gerekli şifreyi girin. Türkçe karakter kullanmayın. Daha sonra Apply Save butonuna tıklayınız. Gerekli ayarların kayıt işlemi sonlandığında modeminizi yeniden başlatın. Modem yeniden açıldığında artık kullanabilirsiniz.

www.yenidenkurulum.com

www.google.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir