Tp link Archer VR2100 Kurulumu

Tp link Archer VR2100 Kurulumu

Tp link Archer VR2100 kurulum işlemi nasıl yapılır. Modemin kablosuz şifresini unuttum nasıl değiştirebilirim. VR2100 kurulumu nasıl yapılır.  Modem kablosuz adını ve şifresini değiştirme. Archer VR2100 internete giremiyorum. Modemin ışıkları yanmıyor. Modem şifremi hatırlamıyorum ne yapmalıyım. Tplink VR2100 wireless password değiştirme. Kablosuz şifre değiştirme işlemi nasıl yapılır.  Modemin yapılandırmasını yapmadan önce modemin kablo bağlantılarını doğru bir şekilde yapınız.

Tp link Archer VR2100 modemin genel özellikleri hakkında ayrıntılı bilgi için Resmi Web Sitesi bakabilirsiniz.

Tp-link Archer VR2100 Modem Arayüze Giriş

Tp-link Archer VR1200 modem arayüz kullanıcı adı şifre ve giriş ip nedir. Tplink VR2100 şifre modem kurulumu nasıl yapılır. Nasıl bağlanabilirim. Kablosuz çalışmıyor. Modemin kablo bağlantılarını bitirdiğinizde web tarayıcı programınızı açınız. Web tarayıcınızın adres satırına modemin ara yüzünün varsayılan adresini yazıp Enter tuşuna basınız. Eğer modem arayüzüne ulaşamıyorsanız modeminizi resetlemeniz gerekmektedir.  Tp link Archer VR2100 reset atma resetleme nasıl yapılır? Modem Açıkken arkasında bulunan reset tuşuna 10 sn bastığınızda modeminiz fabrika ayarlarına dönecektir. Daha sonra işlemleri yeniden yapabilirsiniz.

Modem Arayüz Adresi: 192.168.1.1 yazarak Entera basınız

Kullanıcı Adı: admin ( bazı modemlerde kullanıcı adı otomatik gelebilir )

Şifre: admin ( Bazı modellerde şifre: “ttnet” veya “turktelekom” olabilmektedir. ) Kullanıcı adı ve şifreniz hata verdiyse daha önce değiştirmiş olabilirsiniz. Lütfen modeminizi resetleme işlemini yapın ve adımları tekrar deneyin. Modeminizi resetlemek için modem açık haldeyken Reset tuşuna 10 sn basılı tutun.

Karşınıza Modem Ana Ekranı gelecektir. Ana sayafada sol kısımda bulunan HIZLI KURULUM kısmına tıklayınız.

Kaşınıza Hızlı Kurulum Sihirbazı ekranı açılacaktır. İleri butonuna basınız.

Bulunduğunuz bölge ve Saat dilimini seçerek İleri butonuna basınız.

Bağlantı tipini otomatik algıla ekranı açılacaktır. Evet seçeneği işaretliyken İleri butonuna tıklayınız.

Servis sağlayıcınız tarafından (turktelekom, superonline, vodafone vb.) size verilmiş olan ADSL kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi kutucuklara doğru bir biçimde size verildiği gibi giriniz(Kullanıcı adı ve şifrenizi doğru bir şekilde girmezseniz internet bağlantınız açılmaz) İleri butonuna tıklayınız. Eğer bu bilgileri hatırlamıyorsanız servis sağlayıcınızı arayarak bu bilgileri alabilirsiniz.

Açılan ekranda değişiklik yapmadan İleri butonuna tıklayınız.

Kablosuz ayarları kısmındaki ayarlar için alttaki adımları sırasıyla yapınız. Tp-link Archer VR2100 kablosuz şifre değiştirme ayarları nasıl yapılır.

 • Kablosuz Ağ Adı: Kablosuz ağınızın ağ adını buraya yazın. (Kablosuz ismi olarak görünecek ad budur.)
 • Kanal :  Otomatik olarak seçin.
 • Mod: Değişiklik yapmayın 11bgn karışık olarak bırakınız.
 • Güvenlik :  Şifreleme türünü WPA-PSK/WPA2-PSK olarak seçin. Şifre (password) kutusuna en az 8  haneli Türkçe karakter içermeyen rakamlar ve harflerden oluşan bir şifre oluşturun. İleri Butonuna tıklayınız.

Yaptığınız tüm değişiklikler bu ekranda görünecektir. Kaydet butonuna tıklayınız. Son butonu çıkana kadar ekranda bekleyiniz ve cihazı kapatıp açmayınız. Yaptığınız ayarları modem kaydedecektir. Kaydetme işlemi tamamlandığında ekran değişecektir.

Karşınıza Hızlı kurulum tamamlandı ekranı açılacaktır. Son butonuna tıklayınız.

Değişiklikler kaydedildi sayfası açıldığında Kapat butonuna tıklayınız ve ekranı kapatınız. vr2100 kurulumu bu kadardır.

Tebrikler modeminizin kurulumunu tamamladınız. İnternet bağlantınızı kontrol edebilirsiniz. Eğer internet bağlantısında sorun yaşıyorsanız altta bulunan ışıklar açıklamalarını kontrol ediniz. Modem ile ilgili sorularınızı yorumlar bölümüne yazabilirsiniz.

Modem Işıkları ve Anlamları
Eğer modemin kurulumu sonrasında internet bağlantınız gelmediyse altta yanan ışıkları kontrol edin.
 1.  Power (Güç) ışığı sabit yanmalıdır;
 2.  ADSL ışığı sabit yanmalıdır;
 3.  ADSL ışığı yanıp sönüyorsa veya kapalıysa:
  a) Splitter’ı kaldırın, telefon hattını doğrudan modeme bağlayın,
  b) ADSL hattının kapalı kalması durumunda, hattı kontrol etmek için internet servis sağlayıcınız ile iletişime geçin.
 4. Bir bilgisayar kablo ile bağlandığında ilgili LAN ışığı aktif veya yanıp sönmelidir.
 5. Kablosuz bir modem kullanıyorsanız ve kablosuz bağlandıysanız, kablosuz sinyal lambası yanıp sönmelidir.

www.yenidenkurulum.com

www.google.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir